„Nestaví-li
Hospodin domu, marně se lopotí, kteří jej stavějí. Neostříhá-li Hospodin města,
nadarmo bdí, kdo je hlídá.“ (Ž CXXVI, 1) O to víc to platí pro ty, kteří
stavějí stát! Štěstí mají dnes ti politici, kteří mají katolické kněze, aby jim
připomínali, jak opravdově sloužit své zemi. Dnešní politici bohužel zřídka
mají uši k slyšení těchto starobylých a důležitých pravd. Vůdci Švýcarska
nedávno měli takového kněze, švýcarského kněze „Odporu“, který na ně apeloval,
aby řízení záležitostí své země podřídili jedinému pravému Bohu katolické
minulosti Švýcarska. Zdá se, že jejich reakce je minimální. Stejně jako my
všichni ostatní se možná budou muset poučit tvrdým způsobem. Mezitím tu však
níže předkládáme výzvu tohoto kněze, která je jen zkrácená, aby se vešla na
jednu stránku formátu A4:
Vážená paní
prezidentko, vážené dámy a pánové, kteří jste byli nedávno znovu zvoleni jako
federální, státní nebo místní zastupitelé pro období 2023–2027, srdečně vám
gratuluji k vašemu znovuzvolení! Dovolte mi, prosím, jakožto katolickému knězi
Apoštolů Ježíše a Marie, předložit vám prosbu pro vládu naší země, aby se
veřejně vrátila k vyznávání a respektování křesťanského náboženství. Díky
tomu budeme pro naši milovanou zemi moci doufat v Boží požehnání a ochranu
před újmou. Zde je několik myšlenek:
posledním velkém setkání nejstarší ze všech křesťanských církví, na Druhém
vatikánském koncilu Římskokatolické církve konaném v Římě v letech 1962–1965,
mnozí katoličtí vůdci tváří v tvář naší bezbožné době usoudili, že pro
Boží Církev bude nejlepší, když se zmodernizuje. Byl to správný problém, ale
špatné řešení, protože to například znamenalo, že od nynějška bude náboženství
pouze osobní záležitostí. To je závažný omyl. Dávno před založením Švýcarska v roce
1291 byl Ježíš Kristus Stvořitelem a Vykupitelem všech lidí, kteří kdy budou žít,
a do konce světa bude Pánem, Soudcem a Králem Švýcarska a celého světa.
důsledku vyřazení Krista a Jeho jediné pravé Církve deismem, naturalismem a
liberalismem, se Kristus dostává na stejnou úroveň jako všechna ostatní
náboženství a vše nadpřirozené ztrácí na zajímavosti a lidstvo je vydáno
tyranii nyní již čistě světských občanských států. Neboť kdekoli je Majestát
jediného pravého Boha vytěsněn, musí na Jeho místo nastoupit nějaký Antibůh.
knězi, ctihodnému Bartoloměji Holzhauserovi (1613–1658), vidění celé historie
Církve rozčleněné do sedmi věků včetně pátého
věku apostaze od Luthera po dnešní dobu. My jsme se však stali příliš
slepými, abychom byli schopní vidět naši dobu takto.
Švýcarska, Mikuláš z Flüe (1417–1487), je proslulý díky svému výroku, že „Je-li
Bůh vyhnán ze státu, je stát odsouzen k zániku.“ Sedmisetletá existence
Švýcarska jako křesťanské demokracie je u konce, pokud se nám nepodaří oživit
vyznávání víry v Boha našich předků.
Vážení vůdci
naší vlády, jen Ježíš Kristus nás může přivést do nebe. O této skutečnosti
svědčí kostely, kříže a kaple roztroušené po celé naší zemi, stejně jako
křesťanské hodnoty, které jsou stále pohřbeny v hloubi svědomí mnoha
Švýcarů. Tyto hodnoty jsou však zašlapávány ve špíně nebo zcela vymazány, takže
je naše země na cestě ke své záhubě, jako když byl švýcarský lid před třemi
lety oklamán, aby hlasoval pro zákon odporující Bohu a přírodě ve prospěch
stejnopohlavních manželství. Je-li toto svoboda náboženství a svědomí, povede
to ke ztrátě veškerého náboženství a svědomí.
Před námi je
buď křesťanství, nebo komunismus. My všichni jsem stvořeni pro nebe. Nechť naši
vládci vytvoří příznivé podmínky pro Církev a Církev se postará o náš lid a
naši mládež. Dámy a pánové, všichni vládci, dovolte mi, abych vás požádal,
abyste respektovali Boží práva a práva katolické rodiny, abyste vyznávali a
propagovali křesťanské náboženství a abyste zachovávali křesťanskou neutralitu
naší země. A Bůh ať je s vámi všemi. Každý den se za vás modlím při mši a
ve svatém růženci.
V největší
úctě a s požehnáním
P. Aloysius
Brühwiler
Kyrie
elesion
(Překlad: D. Grof)